DHMİ’DE LİSANSLANDIRMA BEKLEYEN TÜM PERSONELİN BEKLENTİLERİ KARŞILANMALIDIR.

DHMİ’DE LİSANSLANDIRMA BEKLEYEN TÜM PERSONELİN BEKLENTİLERİ KARŞILANMALIDIR.

Bilindiği üzere, DHMİ’de görev yapan personelinin Lisanslandırılması konusu uzun yıllardır çözüm bekleyen konulardan bir tanesidir.
Türk Ulaşım-Sen olarak, konuyla ilgili DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN ile yapmış olduğumuz her görüşmede Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK tarafından konu dile getirilmiş ve bu konunun artık çözüme kavuşturulması talep edilmiştir.
Son olarak, 19 Ekim 2020 tarihinde Genel Başkanımızın, DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN’i ziyaretinde de, DHMİ’de çözüm bekleyen sorunların yer aldığı bir dosya takdim edilmiş, Genel Müdür Sayın Hüseyin KESKİN ile dosyada yer alan konular üzerinde tek tek istişarelerde bulunulmuştur.
Geçtiğimiz günlerde de, DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN’in talimatları doğrultusunda DHMİ’de ilgili birimlerden temsilcilerin katılımıyla oluşturulan bir komisyon ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü arasında video konferans yöntemiyle bir toplantı yapılmış ve konuyla ilgili istişarelerde bulunulmuştur. Şu an ise konuyla ilgili SHGM’nin görüşü beklenmektedir.
Ancak Türk Ulaşım-Sen olarak söz konusu lisanslandırmanın belirli birimlerde görev yapanlarla sınırlı tutulmaması, lisanslandırma bekleyen tüm birimleri kapsaması gerektiğini düşünmekteyiz.
Bu yönde de Yetkili olduğumuz SHGM’DE gerekli çalışma ve görüşmeler sendikamız tarafından yapılmaktadır.
YETKİ DÖNEMİ YAKLAŞTI, NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR…
Yıllardır yetkili olup da bir arpa boyu yol gidemeyerek tarihe adını altın harflerle yazdıranlar, yetki dönemi yaklaşırken, twitterde kamu görevlilerinin ve kendi üyeleri tarafından eleştiri yağmuruna tutularak ülke gündemine girmesi nedeniyle ne yapacağını şaşırmış, her şeyi sahiplenmeye, eskiyi yeniymiş gibi göstermeye başlamıştır.
Ancak bilinmesini istiyoruz ki, Kamu Görevlileri kendilerini yıllardır yok sayanları, geçim derdine düşürenleri ve hiçbir hak elde edemeyenlere karşı artık tepkisini göstermeye başlamıştır. Kendilerini bekleyen sondan kaçış yoktur.

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir