TBMM KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU, ARFF MEMURLARININ TEKNİKER UNVANIN TÜM ÖZLÜK HAKLARINDAN YARARLANMASI GEREKTİĞİNE VE DHMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BU YÖNDE TAVSİYE KARARI YAZILMASINA KARAR VERDİ.

TBMM KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU, ARFF MEMURLARININ TEKNİKER UNVANIN TÜM ÖZLÜK HAKLARINDAN YARARLANMASI GEREKTİĞİNE VE DHMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BU YÖNDE TAVSİYE KARARI YAZILMASINA KARAR VERDİ.

ARFF

TBMM KAMU DENETÇİLİĞİ  KURUMU, ARFF MEMURLARININ  TEKNİKER UNVANIN TÜM ÖZLÜK HAKLARINDAN YARARLANMASI GEREKTİĞİNE VE  DHMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BU YÖNDE TAVSİYE KARARI YAZILMASINA KARAR VERDİ.

Sendikamızın Sivas Bölge Avukatı Sayın Serhat ALBAYRAK tarafından, Sivas Nuri DEMİRAĞ Havalimanında ARFF Memuru olarak görev üyemiz adına, ARFF Memurlarının, Teknikerlik unvanının özlük haklarından yararlanması için T.B.M.M Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruda bulunulmuş ve yapmış olduğumuz bu başvurumuz Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından kabul edilerek,   “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik”, “İtfaiyecilik ve Sivil Savunma”, “Mülkiyet Koruma ve Güvenlik” ve “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” ön lisans programları mezunu olanlar için öncelikle yeterli sayıda tekniker pozisyonu ihdasının sağlanmasının, bunun mümkün olmaması halinde ise teknik hizmetler sınıfı ile ilişkilendirilerek tekniker unvanı ile aynı özlük haklarına sahip olması için gerekli çalışmaların ve düzenlemelerin yapılması yönünde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne TAVSİYEDE BULUNULMASINA KARAR VERMİŞTİR.

6328 sayılı Kanunun 20 nci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bu karar üzerine tesis edilecek işlemin otuz gün içinde Kamu Denetçiliği Kurumuna bildirmesi zorunlu olmakla birlikte, bundan sonraki süreç sendikamız tarafından yakından takip edilecektir.

YAPARSA TÜRK ULAŞIM-SEN YAPAR…

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK; Türk Ulaşım-Sen olarak samimi ve mücadeleci sendikal anlayışımız gereği, ARFF Memurlarının Teknikerlik unvanında çalıştırılması için girişimlerimiz aralıksız devam ediyor ve bu konu sonuçlanıncaya kadar da devam edecektir.

Yıllardır çözüm bekleyen bu konu ile ilgili, samimiyetle ve ısrarla sürdürdüğümüz mücadelemiz sayesinde, ARFF Memurlarına adına bir başarı elde ettik.

Tüm arkadaşlarımız rahat olsun. Her zaman olduğu gibi, yaparsa yine Türk Ulaşım-Sen yapar. Bundan sonraki süreç yakın takibimizde olacak ve gelişmelerden tüm çalışanları haberdar edeceğiz” dedi.

 

KARARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir