TÜRK ULAŞIM-SEN BÜYÜK BİR SEVDANIN ADIDIR. BU SEVDA TÜRKLÜK SEVDASIDIR, VATAN AŞKIDIR.

TÜRK ULAŞIM-SEN BÜYÜK BİR SEVDANIN ADIDIR. BU SEVDA TÜRKLÜK SEVDASIDIR, VATAN AŞKIDIR.

28

 

Türk Ulaşım-Sen’in kuruluşundan bu yana 28 yıl geçmiş. Dile kolay tam tamına 28 yıl. Aradan geçen 28 yılın içinde, “Devlette sendika olmazdan”, Anayasa değişikliğine, 4688 Sayılı Yasaya, Toplu Görüşmeye ve Toplu Sözleşme masasına ulaşıncaya kadar yaşanan acı ve tatlı binlerce olay, dökülen alın teri ve verilen onca emek var.

Hiçbir hakkın kolay verilmediği bir ülkede kamuda sendikal hak almak elbette kolay olmamıştır. Mahkeme salonlarında, Meclis kapılarında, Bakanlıkların önünde ve sokaklarda, meydanlarda eylemlerle geçen 28 yıl… Bunların ne anlama geldiğini ancak yaşayanlar kavrayabilir.

Bu davaya gönül vererek, tutulan binaların kiralarını paylaşan yöneticilerimize ve çoluk çocuğun rızkından kestikleri ile sendikal mücadeleyi bayraklaştıranlara, onca tehdide, baskıya ve sürgüne aldırmadan inandığı davada geri adım atmayanlara, uzun yıllar sendikal mücadelede öncü olup, daha sonra emekli olanlara şükranlarımı sunuyor, trafik kazalarında ve kongre salonlarında yaşadıkları strese dayanamayanlar, sendikal mücadeleye yaşadıkları sürece omuz verip kaybettiğimiz Dava Arkadaşlarımıza rahmet diliyorum.

Türk Ulaşım-Sen’in bugünlere gelmesinde, ülkemizin her köşesinde kamu hizmetinin yanında sendikasını hedefe taşımak içinde omuz veren, onbinlerce adsız kahramanın imzası vardır.

Türk Ulaşım-Sen bugün varsa, çekilen çileler, verilen mücadeleler sayesinde vardır.

Türk Ulaşım-Sen “Bizim ilkemiz önce ülkemizdir” Şiarıyla hizmetini sürdürecektir. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması için daha çok çalışacağız, Adaletsizliğe hep itiraz edeceğiz. Bu ülkenin ekmeğini yiyip, ihanete yeltenenlerle savaşımız vardır bizim. Bu savaştan asla vazgeçmeyeceğiz.

Milli ve manevi değerlerimize sonsuza kadar sahip çıkacağız.

Sözümüz var Atamıza; kurduğu Cumhuriyeti, çizdiği Misak-i Milli sınırlarını canımız pahasına da olsa koruyacağız, kollayacağız.

İçerden ve dışarıdan gelecek her türlü ihanete karşı mücadele edeceğiz, gelecek nesillerimize daha yaşanabilir, daha güçlü bir Türkiye bırakmak için, elimizden geleni yapacağız.

Adaletten sapanları Adalete davet edeceğiz. Çalışanlar arasında ayrımcılık yapanlarla mücadelemizi inançla sürdüreceğiz.

Türk Ulaşım-Sen Bayrağını, en yükseklere dikeceğiz..

Bizi bu yoldan hiçbir güç döndüremeyecektir. Yolumuz Hak ve Adalet yoludur. Düsturumuz hakça bölüşümdür.

Tüm insanlarımızın mutlu ve refah içinde yaşayacağı bir Türkiye tablosunun gerçekleştirmek için bütün gücümüzle çalışacağız.

Daha mücadelemizin başındayız. Asla sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Çünkü Türk Ulaşım-Sen büyük bir sevdanın adıdır. Bu sevda Türklük sevdasıdır, Vatan aşkıdır.

Nice yıllara… İyi ki varsın, TÜRK ULAŞIM-SEN

Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir