TÜVASAŞ ÇALIŞANLARINA KATANER TAZMİNATI HAYIRLI OLSUN

TÜVASAŞ ÇALIŞANLARINA KATANER TAZMİNATI HAYIRLI OLSUN

kataner
Bilindiği üzere, TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünde daha önceki yetkili sendika tarafından yıllardır yapılmayan Kurum İdari Kurulu toplantısı, Sendikamızın TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünde Yetkili Sendika olmasının ardından, 25.10.2019 tarihinde gerçekleştirilmişti.
 
Söz konusu Kurum İdari Kurulu Toplantısında Sendikamız tarafından, TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan çalışanların yıllardır yapılmayan KİK toplantıları nedeniyle mahrum bırakılan haklarının alınması için birçok talepte bulunulmuştu.
 
Bu taleplerden biri de “Kataner Tazminatı” idi…
Türk Ulaşım-Sen olarak, TÜVASAŞ çalışanlarına yıllardır ödenmesi gereken ancak, o dönem ki yetkili sendika tarafından ödenmesi için hiçbir girişimde bulunulmaması ve yıllardır KİK toplantısı yapmamaları nedeniyle bugüne kadar ödenmeyen “KATANER TAZMİNATI”’nın, TÜVASAŞ Çalışanlarına ödenmemesi için uğraşanlara rağmen 15.01.2020 tarihi itibari ile ödenmesini sağladığımız için haklı bir mutluluk ve gurur yaşamaktayız. Kataner Tazminatının TÜVASAŞ Çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.
 
Ancak, TÜVASAŞ Çalışanlarına bugün 55TL olarak Kataner Tazminatının, yıllardır yapılmayan KİK toplantıları nedeniyle ödenmemesinin, TÜVASAŞ Çalışanlarına kaç TL’ye mal olduğu düşünüldüğünde, buna sebep olanların ve ödenmesi için kılını kıpırdatmayanların, bu vebali nasıl taşıyacaklarını ve TÜVASAŞ Çalışanlarına ne diyeceklerini de merak ediyoruz.
 
Değerli Ulaşım Çalışanları,
 
Türk Ulaşım-Sen olarak, zor şartlar altında geçinen, evine ekmek götürme gayesiyle, gece gündüz demeden çalışan sizlerin kaybedilen haklarını geri almak ve yeni haklar elde etmek için tüm samimiyetimizle mücadelemizi sürdürmekteyiz.
Bizler, Sizlere ve Sendikacılığa hiçbir katkısı ve getirisi olmayacak talepler için değil, hakkın haklıya teslim edilmesi için sendikacılığın gereklerini yerine getirmekteyiz. Bu nedenle de, sizleri, kaybedilen hakların telafisi ve yeni hakları hep birlikte elde etmek için Gerçek Sendikacılığın adresi Türk Ulaşım-Sen çatısı altında birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.
82413847_2209483109153232_4710471374336950272_n

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir