TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıftır öğretmenlik. İnsan hayatındaki eğitimi, davranışları doğru yönlendirmede ve insan haklarının gaspının engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Bu yüzden öğretmenlerimize zor görevler düşmektedir. Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Dinimiz, geleneklerimiz ve kültürümüzde çok ayrı bir yere sahip olan öğretmenlik mesleği, Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum” sözüyle, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli, yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözüyle hak ettiği değeri bulmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle kutsal görevlerini aşkla, şevkle, ilk günkü heyecan ve azimle ifa eden, vatanın dört bir yanında fedakârca çalışarak milletimizin ruh ve karakterini şekillendiren değerli, vefakar, fedakar ve emektar tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız.

 

 

 

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir