ÇORLU’DA MEYDANA GELEN TREN KAZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

ÇORLU’DA MEYDANA GELEN TREN KAZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

fgg

Bilindiği üzere, 08 Temmuz 2018 saat 17.00’de, Uzunköprü- Halkalı seferini yapan, içinde 362 yolcu ve 6 personel bulunan yolcu treninin, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi’nde 5 vagonu raydan çıkarak devrilmesi sonucu 24 vatandaş hayatını kaybetmiş, 318 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Yaşanan bu üzücü kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Genel Merkezimiz tarafından, kaza haberini alır almaz, kazanın yaşandığı bölgede görev yapan ve söz konusu güzergâhı bilmesi nedeniyle Şube Başkanımız Öztürk ÇINAR görevlendirilerek, olay yerine intikal etmesi ve incelemelerde bulunarak Genel Merkezimizi bilgilendirmesi istenilmiştir.

Kazanın yaşandığı saatten iki saat sonra yani saat 19:00’da kazanın yaşandığı bölgeye intikal eden Şube Başkanımız Öztürk ÇINAR, orada bulunduğu süre zarfında, yaşanan gelişmeler ile ilgili Genel Merkezimizi görsel ve yazılı olarak bilgilendirmiş,  yaralılara yardım etmiş, sabaha karşı 04:00’da da yaralanan tren personeli arkadaşımızı İstanbul’a getirerek hastaneye götürmüştür.

En güvenli ulaşım yolu olan demiryolu ulaşımının prestijini olumsuz yönde etkileyen ve 24 vatandaşımızın hayatına mal olan bu kazanın nedenleri ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından araştırılıp, bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerekmektedir.

Türk Ulaşım-Sen olarak, kazanın nedenleri ile ilgili gerekli çalışmalar yapılmakta olup, bir daha bu tür kazaların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler bir rapor halinde ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecektir.

Ayrıca, 24 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 318 vatandaşımızın yaralandığı bu son derece üzücü bir kazayı sendika propagandası haline getirmeye çalışanları kınıyor, Türk Ulaşım-Sen olarak, bu olayı asla bir sendika propagandasına çevirmeyeceğimizin ve  çevirenlerin yapmış olduğu asılsız iddialara da cevap vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

                                                                                 Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir