Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi      Sendikamız      Yönetim Kurulu       Şubelerimiz      Mevzuat     Eski Site
TCDD KONYA DEPO ŞEFİ ÜYEMİZ OSMAN ÖZSAK'IN, ELİF NİLGÜN ADINDA TORUNU DÜNYAYA GELMİŞTİR. ÖZSAK AİLESİNİ TEBRİK EDER, KÜÇÜK TUS'LUYA SAĞLIKLI VE MUTLU BİR ÖMÜR DİLERİZ. - Karabük Şube Üyemiz Cengiz Pınarbaşı vefat etmiştir. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz - Elazığ Şube Mali Sekreterimiz Muhterem IRNAK'ın oğlu vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. - Gaziantep TCDD Gar İşyeri temsilcimiz Burhan YILMAZ'ın kaynı vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, Burhan Bey'e başsağlığı diliyoruz - GAZİANTEP ESKİ ŞUBE BAŞKANIMIZ ADEM AKKUŞ'UN ANNESİ VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMEYE ALLAH'TAN RAHMET AİLESİ VE YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ -

Tren üzerinde görev yapan personele ücretsiz yemek ihalesi yapıldı. - TÜRK ULAŞIM-SEN GENEL MERKEZİ
   
   
 Tren üzerinde görev yapan personele ücretsiz yemek ihalesi yapıldı.
 Yazı Boyutu

 Tarih : 08.03.2011 - 10:51:32 


Bilindiği üzere Kamu Görevlileri Konfederasyonlarınca kararı alınan 25 Kasım 1 günlük iş bırakma eylemi ve akabinde yapılan 16 Aralık eyleminin ardından TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman KARAMAN'la yapılan toplantı ile ilgili sitemizde yer alan personel sorunlarına ilişkin 5 maddeden birisi Trenlerde görev yapan personele ücretsiz yemek verilmesi konusu idi.


Bilindiği üzere Kamu Görevlileri Konfederasyonlarınca kararı alınan 25 Kasım 1 günlük iş bırakma eylemi ve akabinde yapılan 16 Aralık eyleminin ardından TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman KARAMAN'la yapılan toplantı ile ilgili sitemizde yer alan personel sorunlarına ilişkin 5 maddeden birisi Trenlerde görev yapan personele ücretsiz yemek verilmesi konusu idi.

Bu sorunun çözümü Kanun değişikliği gerektirmekteydi. Bu değişiklik esnasında Ulaştırma Bakanı Sayın Binali YILDIRIM, Ulaştırma Müsteşarımız Sayın Habib SOLUK, TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman KARAMAN ve ilgili Daire Başkan ve yardımcılarının katkıları yadsınamaz ve bu nedenle emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Sendikamızda konuyu başından sonuna kadar takibinde tutarak gerekli girişimleri yapmıştır.
Gerekli Kanun değişikliği yapılmasının ardından sıra uygulamaya geldi. Demiryolu Teşkilatlarının bulunduğu tüm merkezlerde dağıtımı planlanan ve ücretsiz yemeklerle ilgilenen çok az sayıda firma olması nedeniyle ihalesi kısa sürede yapılamamıştı.

En nihayet Şartnamesi Sendika Temsilcilerinin katkılarıyla oluşturulan ihale 4 Mart 2011 günü yapıldı.

Aylık maliyeti yaklaşık 4.8 milyon TL bedelle ve deneme amaçlı olarak 2 ay uygulanmak üzere ihale gerçekleştirildi.
Yemek Bedelleri ve şekli ise şu şekilde ;
- Yemekli Vagon olan Trenlerde Tren Personeli yemeklerini Yemekli Vagondan yiyecek,
- Yemekli Vagon olmayan Trenlerde paket yemekler dağıtılacak son derece sağlıklı paketlerde sunulacak,
Her 2 menünün 1 öğünlük ortalama maliyeti 22 TL
-Üçüncü öğünde ise sabah kahvaltısı. Bu menüde zengin bir menü olarak hazırlandı. Ortalama maliyeti yaklaşık 11 TL civarında.
-Ücretsiz yemek imkanından Makinist, Makinist Yardımcısı, Tren Şefi, Kondoktör, Hostes, Tren üzerinde görevli Tren Teşkil Memuru yemek istikakından yararlanacak.

İstikakların hak sahiplerine nasıl ulaştırılacağına dair eğitim ve uygulama talimatları en kısa sürede kurumca gerçekleştirilecek.

İhale Nasıl Hızlandırıldı

Sendikamız Genel Başkanı Sayın Nazmi Güzel ve Başkanlığındaki 3 kişilik heyetin 10.02.2011 saat 18:00’de Genel Müdürü Sayın Süleymen KARAMAN’ı ziyaretleri sırasında gündeme getirilmiş ve Sayın Adem KAYIŞ’a verdiği talimatla süreç hızlandırılmış ve nihayetinde 4 Mart tarihinde ihale gerçekleştirilmiştir. İhale çalışmalarını başından sonuna kadar takip eden ve prosedüre uygun sonlandıran herkese teşekkür ediyor, bu haktan yararlanacak olanlara hayırlı olsun diyoruz.


 Editör :  TÜRK ULAŞIM-SEN

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 8 Puan Verildi
 ttm

26.04.2011 21:25:07 

  yemek

şunu anlamakta zorlanıyoruz sadece tern üstü personel mi faal çalışıyor bu mu hak adalet.yeter makinistlerin bu kadar şımartıldığı

TUS EDİTÖR
Şuan deneme süresi içinde olan uygulamanın tüm personele yaygınlaştırılması için gerekli çalışmalarımızı kuruma bildirdik.


İp Adresi Kayıtlı   

 Gürsel korkmaz

21.04.2011 10:51:14 

  eşitlik

Emeği gecenlere teşekkür ederim ancak diğer memur arkaşlarıda bu kapsam içine alıp görüşülse daha iyi olurdu .Ancak bu durumda personel arasıda ayrımcılık yapılmış oluyor.Halbuki diğer personelerde bu kuruma hizmet ediyor. Saygılarımla


İp Adresi Kayıtlı   

 gişe

23.03.2011 20:18:09 

  gişe memuru motivasyon destek

Tüm tcdd gişe memurları her gün tcdd ile sorun yaşayan binlerce yolcu ile muhatap olmak zorunda kalıyor.her türlü hakaret ve lafı yiyor.tcdd de yolcu her zaman haklıdır prensibi geregi cezalar gişe memuruna verilir.bunun yanında amirlerin müdürlerin hakaretleri bu işi daha çekilmez hale getiriyor.bizler şikayet eden degil hep şikayet edilen tarafdayız ekmek paramız için her lafı yutuyoruz.ancak her laf kişiligimizden karakterimizden bir parça götürüyor.bizlerde motivasyon egitimi ve piskolojik destek istiyoruz.


İp Adresi Kayıtlı   

 Reşat ÖZ

13.03.2011 02:55:31 

  hayırlı olsun.

Tren personelinin tren gittiği zaman gerçekten yanına alacağı yemek için,hem ailesi hemde kendisi bir sürü sorun yaşıyordyu.Bu güzel bir iştir.Bundan sonra inşallah diğer çalışan personelede işçi arkadaşlarda olduğu gibi ücretsiz yemek elde etmenin bir kapı aralığıdır.Toplu sözleşmede buda sağlanabilir.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
  

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Şerafeddin DENİZ

Şerafeddin DENİZ ¬
YENİDEN
Türk Ulaşım-Sen

Z.Gürol TOKER

Z.Gürol TOKER ¬
Yazı Eklenmemiş

Yaşar YAZICI

Yaşar YAZICI ¬
Yazı Eklenmemiş

Yusuf KAYAN

Yusuf KAYAN ¬
Yazı Eklenmemiş

Vahit CEVİZCİ

Vahit CEVİZCİ ¬
Yazı Eklenmemiş
 
 Takvim

Nisan 2014

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri

  
 
 
 Döviz Bilgileri
 
 ReklamPageRank Checker


Haberler | TCDD Haberleri | DHMİ Haberleri | UDH BAK. Haberleri | Denizcilik Müsteşarlığı Haberleri | T.Kamu-Sen Haberleri | KİK Toplantıları | Hukuk Köşesi | TCDD Bağlı Ortaklıklar Haberleri | Şubelerden Haberler | TCDD Liman Haberleri | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 1992- TÜRK ULAŞIM-SEN GENEL MERKEZİ - Tüm Hakları Saklıdır.