Yönetim Kurulu

DSC_0008

Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Genel Başkan

1964 Sivas Zara doğumluyum. İlk Orta ve Lise tahsilimi Sivas’ta tamamladıktan sonra Yükseköğrenimimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makine Bölümünde tamamlayarak mezun oldum.

Evli ve 3 çocuk babasıyım. 32 yıldır görev yaptığım Demiryollarında ve ulaşım iş kolunda görev yapan çalışanlarımızın sosyal ve mali hakları ile yaşadıkları sorunları ve sorunların çözüm önerilerini iyi bilmekteyim.

20 yılı aşkın süredir, Türk Ulaşım-Sen çatısı altında, temsilcilik, baş temsilcilik,  Yönetim Kurulu Üyeliği (Şube Mali Sekreterliği, Şube Sekreterliği) ve dört dönem Şube Başkanlığı görevlerini büyük bir gurur ve özveriyle yürüttüm. Ayrıca, uzun yıllar Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği görevimin yanında, Valilik İl İnsan Hakları Araştırma İnceleme Komisyonlarında ve Kent Konseyinde görev yaptım. Ticaret Sanayi Odasında on yıla yakın Başkanlar Kurulu toplantılarında ulaşım sorunları konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştirerek, en son Yüksek Hızlı Tren güzergâhının değiştirilmesi konusunda Türk Ulaşım Sendikası olarak ciddi bir duruş sergileyerek ve büyük bir mücadele vererek, tek başımıza, güzergâhı planlanan eski yerine tekrar getirilmesini sağladık. Devletimizi trilyonlarca zarardan kurtarmak için verdiğimiz bu mücadelemizin haklılığını Sayın Cumhurbaşkanımızda basın huzurunda teyit etmiştir.

Bu süreçte, birçoğu canlı TV programları olmak üzere,  ulaşım hizmet kolunda görev yapan arkadaşlarımızın sosyal ve mali hakları ile ilgili 4 yılda 400’ü aşkın basın açıklaması gerçekleştirerek, yaşanan sorunları gündeme getirdik ve kamuoyu oluşturduk. Gündeme getirdiğimiz sorunlarla ilgili çözüm önerilerimizde ilgili merciler tarafından da desteklenmiştir.

Tüm bu tecrübelerimize dayanarak, yeni bir vizyon, yeni bir kan ve yeni bir heyecanla, çalışkan, dinamik ve hizmet aşkımızla, iş kolumuzda yer alan işyerlerinde yaşanan sorunları tespit etmek için işyerlerini bizzat ziyaret etmiş ve sendikamızın 24.02.2018 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulu sonucunda Genel Başkanlık görevine seçilmemin ardından, kamu kurumlarımızda yaşanan bu sorunların çözümü konusunda, TCDD, DHMİ Genel Müdürlüklerini ziyaret ederek gerekli istişareler yapılmış ve çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Türk Ulaşım-Sen’de artık yeni bir dönem, yeni bir vizyon, yeni bir hizmet sevdası başlamıştır. Bugüne kadar verdiğimiz hak alma mücadelemize emek vermiş, katkı sağlamış, üyesinden, Genel Merkez Yöneticisine kadar herkese teşekkür ederiz.

Adaylığımız sürecinde, tüm teşkilatımıza gitmeye azami gayret gösterdik ve bu çalışmalarımızda kişilik, edep ve seviyeyi hep koruduk. Şahsım ve arkadaşlarım hep önümüze baktık, arkamıza hiç bakmadık.

Artık yapacağımız hizmetlere odaklandık ve bu şiarımızla hizmet etme gayretinde olacağız. 25 yıllık sendikal tecrübelerimizle hakkın, hukukun ve adaletin yanında olarak, üyelerimizin hakkını savunmak ve  yeni haklar elde etmek için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu mücadeleyi verirken, Üyemizden Temsilcilerimize, Baştemsilcilerimizden İl Temsilcilerimize, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizden Şube Başkanlarımıza kadar tüm mensuplarımızla uyum içerisinde, aynı inanç ve kararlılıkla hareket edeceğiz.

İlkemiz, önce ülkemiz sloganları ile yola çıktığımız ilk günden bugüne kadar hiçbir güç ve hiçbir engel bizleri bu kutlu yoldan alıkoyamadı, bundan sonra da alıkoyamayacaktır. İlk günkü heyecanla ve azimle bu bayrağı en yükseğe dikmek için var gücümüzle çalışacağız.

Ne Mutlu Türk Ulaşım-Sen’liyim diyene,

Ne Mutlu TÜRK’ÜM diyene.

Sevgi ve Selamlarımla.

Mustafa Nurullah ALBAYRAK 
Genel Başkan

sahin

Filiz ŞAHİN
Genel Sekreter

21.03.1969 Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Filiz ŞAHİN, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümündeki eğitimine devam etmektedir. Evli ve erkek çocuk annesidir.

1988 yılında Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda çalışma hayatına başladı. 2000 yılından bugüne kadar DHMİ Genel Müdürlüğünde görev yapmaktadır.

Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonu Üyesi olan Filiz ŞAHİN, Türk Ulaşım-Sen Sendikasında 2010-2013 yılları arasında Ankara-3 Nolu Şube Mali Sekreterliği, 2013-2017 yılları arasında ise Şube Sekreterliği görevlerini yürütmüştür.

24.02.2018 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulumuzda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

 

emre

Vedat EMRE
Genel Başkan Yardımcısı
(Mali İşler)

10.12.1961 Ankara doğumlu olup aslen Kırşehirli olan Vedat EMRE,  1989 yılında Akdeniz Üniversitesi Elektrik Bölümü, 1995 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir.

1979 yılında DHMİ Genel Müdürlüğünde göreve başlamış olup, ardından Antalya Havalimanı Başmüdürlüğünde, son olarak da Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğünde Elektrik Teknikeri olarak görev yapmış ve bu görevi halen devam etmektedir. HAVELTED Derneği Kurucu üyesi olup, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nda 3 dönem Ankara Şube Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Evli ve 2 Çocuk Babası olan Vedat EMRE, Türk Ulaşım Sendikasında İşyeri Temsilciliği, Baştemsilcilik, Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, 2013 Yılında Şube Başkanı olarak görev yapmış, 24 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul sonucunda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

ertekin

Ahmet Özkan ERTEKİN
Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilat)

 

09.11.1964 yılında Karabük’te doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 1989 yılında TCDD Karadeniz Ereğli Depo Müdürlüğünde göreve başladı. Şuan Karabük Depo Müdürlüğünde görev yapmaktadır.

Türk Ulaşım-Sendikasında 2013 yılından buyana Karabük Şube Başkanlığı görevini yürüten A.Özkan ERTEKİN, 24 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul sonucunda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

IMG_8841

 

Fuat DEMİRDÖĞER
Genel Başkan Yardımcısı

20.01.1959 yılı Denizli/Baklan ilçesinde doğdu. Sosyal Bilimleri mezunu olan Fuat DEMİRDÖĞER evli ve 3 çocuk babasıdır. Türk Ulaşım Sendikasının kuruluşundan bugüne kadar üye olan Fuat DEMİRDÖĞER, 2004 yılından buyana Şube Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

24.02.2018 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulumuzda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.