KADIN KOMİSYONU

candanalbay

Candan Albay SEVDİ
Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı
DHMİ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı

Ankara da doğdum İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi burada tamamladım. Evliyim ve Bir tane lisede eğitim gören kızım var.

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, ilk memuriyet hayatıma Sosyal Güvenlik kurumunda başladım. On bir yıl Kamu Sigortalıları Daire Başkanlığında görev yaptım ve 2010 yılında açıktan atanmak suretiyle Devlet Hava Meydanları işletmesi, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığındaki göreve başladım.

 Memuriyet hayatımın dışında Sola Unitas Akademiden profesyonel koçluk eğitimleri ile NLP Akademiden aldığım NLP (Neuro Linguistic Programming) Uygulayıcısı eğitimi ile Profesyonel koçluk ve NLP uygulayıcısı olarak çalışmalar yapmaktayım.

Türk Ulaşım Sendikası Kadın Komisyonu Başkanı olarak onur ve gururla yürütmeye başladığım görevim ise diğer sorumluluklarım gibi benim için çok kıymetli ve hayatımda özel bir yer tutmakta.

figen
Figen KAÇAR
Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkan Yardımcısı
TCDD 2. Bölge İnsan Kaynakları Müdürlüğü

22.07.1968 yılında Ankara’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara’da tamamladıktan sonra Hacettepe Hemşirelik ve Anadolu Üniversitesi Hemşirelik bölümlerini bitirip TCDD Hastanesinde 1986 yılında göreve başladım.

2004-2014 yılları arasında TCDD Genel Müdürlük Sağlık Daire Başkanlığında görev yaptım. 2014 yılından bu yana 2. Bölge Sağlık servisinde sağlık teknikeri ve eğitmenlik görevimi sürdürmekteyim.

22.02.2017 tarihinde gerçekleşen kurultayda Türk Ulaşım-Sen Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcılığına seçildim. Evli ve 2 çocuk annesiyim.

fadimees

Fadime EŞ
Genel Merkez Kadın Komisyonu Üyesi
UDHB Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

1967 yılında Erzurum’da dünyaya geldim.Memuriyete 1990 Yılında Maliye Bakanlığı Erzurum Vergi Dairesinde başladım.
1996 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme (lisans)​mezunu olup ;
         1994 yılından itibaren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında Şef olarak görev yapmaktayım.Evli ve bir erkek çocuk annesiyim.

zahidekarabal

Zahide KARABAL
Genel Merkez Kadın Komisyonu Üyesi
TCDD Demiryolu Bakım Dairesi Başkanlığı

22.04.1984 yılında Çorum İlinin İskilip İlçesine bağlı Üçdam Köyünde doğdum. İlkokul ve ortaokul eğitimimi Ankara Kamil Ocak İlköğretim Okulunda tamamladım. Ankara Yeşilöz Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesinden mezun oldum. Üniversite eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2008 yılında tamamladım.  2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrasında T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünün Yol Dairesine Bağlı Teşkili olan Afyon Beton Travers Fabrikası Müdürlüğünde Memur olarak 27.07.2011 tarihinde göreve başladım. 26.08.2016 tarihinden beri de TCDD Genel Müdürlüğü Demiryolu Bakım Dairesinde Memur olarak görev yapmaktayım.

salimeyasar

Salime YAŞAR
Genel Merkez Kadın Komisyonu Üyesi
DHMİ Hava Trafik Kontrol Merkezi Başmüdürlüğü

2009 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldum, Yüksek Lisansımı 2010 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgileri Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladım. DHMİ Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde Hava Trafik Kontrolörü olarak görev yapmaktayım.