SHGM 2021-1 SAYILI KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

SHGM 2021-1 SAYILI KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 5658
Sendikamız ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü arasında 2021-2 sayılı Kurum İdari Kurulu toplantısı bugün SHGM Genel Müdürlüğü Nuri DEMİRAĞ Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
SHGM Genel Müdür Yardımcısı V. Sayın Özcan BAŞOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet Özkan ERTEKİN ve Vedat EMRE, Şube Başkanımız Yalçın UZUNKAYA ve SHGM İşyeri Sendika Temsilcimiz Eyüp KAPAKLI katılırken, SHGM’yi temsilen Strateji Başkanı Sayın Tayyar TURGUT, Personel Müdürü Sayın Yusuf KALMAZ, 1.Hukuk Müşavir V. Sayın Alev KARANFİL, Destek Hizmetleri Müdür V. Sayın Ali ÖZCAN ve Raportör Sayın Fatima ERTEM katıldı.
SHGM Çalışanlarının yaşamış oldukları sorunlar ile taleplerinin görüşüldüğü konular ile ilgili yaşanacak gelişmeler sendikamız tarafından yakından takip edilecektir.
SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
2021/1 KURUM İDARİ KURULU
TOPLANTI GÜNDEMİ
1- SHGM çalışanlarına hak ettikleri oranlarda havacılık tazminatı ödenmesi için gerekli çalışmaların yapılması,
2- Personel sağlık sorunları ile ilgili bir durum söz konusu olduğunda, bu duruma cevap verebilmek adına kurum doktorunun görevlendirilmesi,
3- Personelin işe geliş ve gidişinde kullanmaları için servis temin edilmesi
4- Personelin çocukları için kurum içerisinde uygun bir bölümün kreş olarak düzenlenmesi,
5- Tüm SHGM Personeline Havacılık alanında gelişimini ve havacılığı tanıması adına eğitim verilerek, İngilizce eğitiminin etkin bir şekilde devam edilmesi ve SMS (Güvenlik, Uçuş Emniyeti) Eğitiminin tüm hizmet birimlerinde çalışan personele verilmesi.
6- Personelin faydalanabilmesi için bir çay ocağı sisteminin oluşturulması,
7- Bodrum katta Mescidin Kadın personelin de kullanabileceği şekilde düzenlenmesi,
8- VHKİ kadrosunun açılıp tüm memurların VHKİ kadrosuna sınavsız geçirilmesi. (Önlisans veya Lisans mezunu memurların tamamına yakını hali hazırda veri hazırlama yapmakta ve şartları tutmaktadır.)
9- Havacılık Uzmanı olarak görev yapan IHS personellerin Kadrolarının 657 DMK Kariyer Uzmanlığa dönüştürülerek mevcut görev yapan tüm personellere geçiş imkânının sağlanması,
10- SHGM’nin düzenleyici ve denetleyici yetkisi bulunması nedeniyle 5018 sayılı Kanun Kapsamında III Sayılı cetvele alınarak Düzenleyici ve Denetleyici Kurum olarak yeniden yapılandırılması,
11- Dilek ve Temenniler
DSC_1983
DSC_1980
DSC_1961

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir