DHMİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN HÜSEYİN KESKİN’İ ZİYARET ETTİK.

DHMİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN HÜSEYİN KESKİN’İ ZİYARET ETTİK.

Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK, Genel Başkan Yardımcımız Vedat EMRE ve Şube Başkanımız Nuh İyikan ile birlikte, DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN’i ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK, DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN’e DHMİ personelinin yaşamış olduğu sorunları içeren dosyayı takdim ederek, dosyada yer alan konular üzerinde tek tek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN’e personelin yaşamış olduğu sorunların çözümüne yönelik göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

DHMİ Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN’e iletilen konular:

1- Havacılık Tazminatının dağıtımındaki adaletsizliklerin biran önce giderilmesi ve EUROCONTROL prensiplerine göre, Sağlık ve emeklilik giderleri de maliyeti karşılanan yani maliyetleri EUROCONTROL’e yansıtılan kalemler içinde yer aldığından Havacılık Emeklilik Sistemi (HES) kurularak, tüm personelin bu sisteme dahil edilmesi.
 
2- Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarında ARFF ve Koruma Güvenlik Memurlarının önündeki engellerin kaldırılması,
 
3- Havalimanlarında İş Makinası Operatörlerine teknikerlik unvanı verilmesi,
 
4- DHMİ’de ARFF Personeli, Güvenlik Görevlileri, AIM Personeli, Hava Trafik Kontrolörü ve diğer Radyasyona açık alanlarda çalışanların Fiili Hizmet Zammından yararlanması gerektiği halde yararlanmamaktadır, çalışanlara bu hakların verilmesi ve silahlı nöbet tutan Güvenlik Görevlilerine Silah Tazminatı ödenmesi.
 
5- Apron Memurlarının çalışma şartları iyileştirilerek, aralarındaki farklılıkların giderilmesi,
 
6- Ülkemizde görülen pandemi nedeniyle, bulaş riskini en aza indirmek için tüm havalimanlarında 24/72 nöbet sistemine geçilmesi.
 
7- Tüm havalimanlarının şehir merkezleri dışında yer almasından dolayı, Kurum çalışanlarının işe gidiş-gelişlerini sağlayacak taşıma (servis) hizmetlerinin çalışanların taleplerine uygun olarak yeniden düzenlenmesi.
 
8- Atamalarda liyakatin ve ehliyetin öne çıkarılması, adil olunması,
 
9- Şube Müdürü kadrolarının yanında görev yaptıkları birim parantez içinde yazılmakta iken, 14/11/2013 tarihli ve 125 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile parantezler kaldırılmış ve bu karar ile bu durumda olan Şube Müdürlerinin Tazminat oranlarında iyileştirmeler yapılmıştı. Aynı durumda olan ve unvanları Şef, ancak parantez içinde ( ARFF-Apron) diye yazılmış olmasından dolayı diğer şeflerden daha düşük Havacılık Tazminatı alan ARFF ve Apron Şeflerinin durumlarının iyileştirilmesi.
 
10- İTÜ Bilirkişi heyetinin de tespit ettiği gibi ARFF Hizmetleri teknik bir hizmettir. %50’si iki yıllık bir teknik okuldan mezun ve de Tekniker olanlara İptal-İhdas yöntemi ile ARFF TEKNİKERİ kadrosunun alınması ile Teknik okuldan mezun olmayanlar için ise bir defaya mahsus olmak üzere uzaktan eğitim yöntemi ile (3-6 ay) Teknikerlik sertifikası almalarının sağlanması ve ARFF TEKNİKERİ olarak atanması ile ilgili olarak çalışmaların başlatılması.
 
11- 45 yaşını dolduran Güvenlik Görevlilerinin istekleri halinde sosyal ve ekonomik kayıplar yaşamalarına mahal vermeyecek, eğitimleri de dikkate alınmak sureti ile uygun unvanlara atamalarının yapılması.
 
12- Elektrik personeline ATSEP Lisansı verilmesinin sağlanması,
 
13- Görevde Yükselme Sınavı açılması ve AIM Memuru ihtiyacının bir kısmının mevcut personel arasından karşılanması.

996d172d-0b89-41d0-a294-766342985d21

f6f7b9cf-f702-42b9-a22a-dff7d7902f89

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir