TCDD TAŞIMACILIK A. Ş.’DE YAPILMAYAN MÜLAKATLAR YAKIN TAKİBİMİZDE

TCDD TAŞIMACILIK A. Ş.’DE YAPILMAYAN MÜLAKATLAR YAKIN TAKİBİMİZDE

 

ffe

Bilindiği üzere, TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ekim 2019 tarihinde Büro Şefi, Depo Şefi, Lojistik Şefi, Memur, Mühendis, Tekniker, Tren Şefi, Vagon Servis Şefi ve Yolcu Hizmetleri Şefi unvanlarına yönelik Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılmış, 11 Kasım 2019 tarihinde de yapılan bu sınavın sonuçları açıklanmıştır.
Ancak sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten bugüne kadar yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen Sözlü Sınav (Mülakat) yapılmamıştır.

TCDD TAŞIMACILIK A. Ş.’DE MÜLAKATLARIN BİR AN EVVEL YAPILMASI VEYA YAZILI SINAV PUANINA GÖRE ATAMALARIN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR…

Genel Merkezimiz tarafından, 27 Nisan 2020 tarihinde TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne yazı yazılarak, ülkemizde görülen Covid-19 pandemisi dikkate alındığında, mülakatların ne zaman yapılacağının meçhul olduğu, mülakatların yapılmaması nedeniyle çalışanların kafalarının karışık ve huzursuz olmaları nedeniyle konunun netliğe kavuşturulması gerektiği belirtilmiş ve bu nedenle, personel yetersizliği de göz önünde bulundurulduğunda, sınav sonucunda başarılı olan 530 kişinin atamalarının bir defaya mahsus sözlü sınav yapılmadan gerçekleştirilmesi talep edilmiştir.

Bununla birlikte Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK, 08 Mayıs 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’nu ziyaret etmiş ve bu konuyu Sayın Bakanımıza iletmiştir.
Ayrıca Genel Başkanımız bu konuyu, katıldığı tüm televizyon programlarında ve gerçekleştirdiği kurum ziyaretlerinde dile getirmiştir.

Türk Ulaşım-Sen olarak biz tüm bunları yaparken, çalışanların mülakatların yapılmaması nedeniyle yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmak için mücadelemizi sürdürmekteyiz.

Bu noktada, bazı Tatlı Su Sendikacılarına karşı tüm TCDD Taşımacılık A. Ş. çalışanlarını uyarıyoruz.

Biz aylardan beri bu konuyla ilgili mücadele ederken, kılını kıpırdatmayanlar, sonuç iyi olursa biz yaptık, kötü olursa onlar yaptı taktiğiyle tüm çalışanlar üzerinde algı oluşturma çabasına girmişlerdir.

Türk Ulaşım-Sen olarak, kıymetli ulaşım çalışanlarından bu tür algı oyunlarına prim vermemelerini önemle rica ediyor. Türk Ulaşım-Sen olarak bu konuyla ilgili girişimlerimizin devam ettiğinin bilinmesini istiyoruz.

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir