SENDİKAMIZDAN HUKUK ZAFERİ

SENDİKAMIZDAN HUKUK ZAFERİ

HHG

DHMİ Genel Müdürlüğü Personeli Yer Değiştirmeye İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesinin 6.maddesinin (i) bendinin YÜRÜTMESİ DURDURULDU.

Sivas Nuri DEMİRAĞ Havalimanında görev yapan ARFF Memuru üyemiz tarafından, Sivas Barosu Genel Sekreteri aynı zamanda Türkiye Kamu-Sen Sivas  İl Avukatı Serhat ALBAYRAK aracılığıyla, Üyemizin 2016 yılında yapılmış olan atama sebebiyle hizmet puanından 3 puan düşürülmesine karşı  Danıştay İkinci Dairesi’nde açılan dava açılmıştı.

Açılan davada Av. Serhat ALBAYRAK tarafından, dava konusu yönergenin, 2016 yılında yapılan tayinden sonraki bir tarih olan 23.01.2019 tarihinde yürürlüğe girdiği; bu sebeple, yürürlük tarihinden sonra yapılacak atamaları kapsaması gerektiği gerekçe olarak gösterilmiş ve dava sonucunda Danıştay İkinci Dairesi tarafından, DHMİ Genel Müdürlüğü Personeli Yer Değiştirmeye İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesinin 6.maddesinin (i) bendinin YÜRÜTMESİ DURDURULMUŞTUR.

Bu karar ile birlikte, Yönergenin yürürlüğe girdiği 23.01.2019 tarihinden önce yapılan tayinler nedeniyle, çalışanların hizmet puanından 3 puan düşürülmesinin önüne geçilmiştir.

Değerli DHMİ Çalışanlarına duyurulur.

 

MAHKEME KARARI İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir