ŞAN VE ŞEREF DOLU NİCE YILLARA… ULAŞIM SEKTÖRÜNÜN LİDER SENDİKASI 27 YAŞINDA

ŞAN VE ŞEREF DOLU NİCE YILLARA… ULAŞIM SEKTÖRÜNÜN LİDER SENDİKASI 27 YAŞINDA

2556

 

Değerli Arkadaşlarım,

Bir avuç dava adamının, “önce ülkem” diyerek çıktığı zorlu ve çetin yolda tam 27 yıl geride bıraktık.

18 Haziran 1992’de bu kutlu mücadeleye başlayanlar, sürgünlere, tehditlere aldırmadan, çocuklarının rızkını kesip bu davaya adadılar. Hak aramak için çekilen çileyi de görülen eziyeti de kutsal bildiler ve yollarından dönmediler ve imkânsızlıklara rağmen 27 yıl önce bir mücadele ateşi yaktılar.

Bu ateş bugün, binlerce kamu görevlisinin aydınlık bir geleceğe dair ümitlerini besleyen, yol gösterici ve hiç sönmeyecek bir alev, yüreklerde vatan aşkıyla yanan büyük bir sevda yangınına dönüştü.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar 27 yıldır,  bedeli ne olursa olsun üyelerimizi ve kamu çalışanlarını yüz üstü bırakmadık ve taşıdığımız sorumluluğun bilincinde olarak ilkeli, kararlı, mücadeleci ve ahlaklı; yani adam gibi sendikacılık yaptık yapmaya da devam ediyoruz ve ferdi olmaktan şeref duyduğumuz büyük Türk Milleti adına, hiçbir hesap güdmeden ve hiçbir karşılık beklemeden “Bizim ilkemiz önce ülkemiz” düsturuyla tüm varlığımızla, milletimizin ve ülkemizin hizmetinde olduk olmaya da devam ediyoruz.

Bizler için Türk Ulaşım-Sen; sadece bir sivil tolum kuruluşu değil, bunun çok daha ötesidir. Bize onu emsalsiz kılan şey, sahip olduğu değerler ve duruşudur.

27 yıldır olduğu gibi bundan sonra da bu millet sağ oldukça, Türk Ulaşım-Sen ve Türkiye Kamu-Sen bayrağı dalgalanacak. Çünkü bu bayrakta umut var, bu bayrakta mücadele var, kamu görevlilerinin emeği, şehitlerimizin kanı var.

Bu bayrakta ay yıldız var. Bu bayrakta Türk milleti var.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Ulaşım-Sen Genel Başkanı olarak, kuruluşundan bugüne kadar, Türk Ulaşım-Sen ve Türkiye Kamu-Sen çatısı altında yer almış, üye olmuş, destek vermiş; işyeri temsilcilerinden şube başkanlarına, il temsilcilerinden genel merkez yöneticileri ve genel başkanlarına kadar herkese tek tek teşekkür ediyor; Türk Ulaşım-Sen camiasına kattıkları değerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Şan ve Şeref dolu Nice 27 yıllara.

Kutlu olsun…

Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı

 

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir