UAB 2019-1 SAYILI KİK TOPLANTI TUTANAĞI YAYINLANDI

UAB 2019-1 SAYILI KİK TOPLANTI TUTANAĞI YAYINLANDI

uabk

4688 Sayılı Kanunun 22’nci maddesi ve ilgili yönetmelik gereğince; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sendikamız arasında 24.04.2019 tarihinde gerçekleştirilen 2019-1 sayılı Kurum İdari Kurulu toplantı tutanağı yayınlanmıştır.

2019 YILI SONUNA KADAR UAB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

Kurum İdari Kurulu toplantısında sendikamız tarafından gündeme getirilen; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında görev yapan personel için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılması” konusu ile ilgili gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde söz konusu sınavın 2019 yılı sonuna kadar yapılması hususunda mutabakata varılmıştır.

104 GAZİ VE ŞEHİT YAKINI PERSONELİN EĞİTİMİNE UYGUN KADROLARA ATAMASI YAPILMIŞ OLUP, ATAMASI YAPILMAYAN PERSONEL İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR.

Ayrıca,  UAB Merkez ve Taşra Teşkilatında bulunan iş yerlerinde görev yapan 354 Gazi ve Şehit Yakını personelin 104’ünün bitirdikleri eğitime uygun kadrolara ataması yapılmış olup, ataması yapılmayan personelin eğitimlerine uygun kadrolara atamasının yapılması için çalışmalara devam edilmektedir. Bununla birlikte ataması yapılmayan personelin eğitimine uygun kadro bulunmaması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere kontenjan sınırlaması olmadan eğitimine uygun kadro bulunan herhangi bir kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atanma hakları da bulunmaktadır.

AMATÖR DENİZCİ EĞİTİMİ VE SINAVLARI İLE KISA MESAFE TELSİZ OPERATÖRÜ SINAVINDA GÖREV YAPAN PERSONEL, FAZLA ÇALIŞTIĞI HER 8 SAAT İÇİN 1 GÜN İZİN KULLANACAK

Yine, Sendikamız tarafından KİK toplantısında gündeme getirilen konulardan biri olan, Amatör Denizci Eğitimi ve Sınavları ile Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınavında görev alan ve fazla çalışma yapan personele ek ücret ödenmesi talebimiz, bütçe sıkıntısı olmasından dolayı söz konusu personelin fazla çalıştığı her 8 saat için 1 gün izin kullandırılması hususunda mutabakata varılmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında görev yapan tüm değerli arkadaşlarımıza duyurulur.

TÜRK ULAŞIM-SEN GENEL MERKEZİ

 

 

UAB 2019-1 SAYILI KİK TUTANAĞI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir