ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI ÇALIŞANLARINA TEK SEFERDE ÖDENMEK ÜZERE 3000 TL BANKA PROMOSYONU

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI ÇALIŞANLARINA TEK SEFERDE ÖDENMEK ÜZERE 3000 TL BANKA PROMOSYONU

 

3

Yetkili Sendika olduğumuz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatında görev yapan çalışanlara ödenecek banka promosyon miktarını belirlemek üzere yapılan ve sendikamızın da katıldığı ihaleyi Vakıfbank kazanarak, tüm çalışanlara tek seferde 3.000TL banka promosyonu ödenecektir.
Sendika var hak alır, sendika var hakkı elinden alır…
Bilindiği üzere, DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından DHMİ personeline, önümüzdeki 3 yıl için ödenecek Banka Promosyon miktarını belirlemek üzere geçtiğimiz günlerde ihaleye çıkılmış ve ihale sonucunda da Vakıfbank 3 taksitte ödenmek üzere 2650TL’lik teklifle ihaleyi kazanmıştı.
Bu noktada, DHMİ’de yetkili ama etkisiz sendika tarafından bu miktarın arttırılması için hiçbir girişimde bulunulmazken, Sendikamız tarafından, Vakıfbank’ın söz konusu teklifini, kabul edilebilir bir seviyeye çıkartması için dilekçe kampanyası başlatılmış ve başlatılan bu kampanya sayesinde de Vakıfbank teklifini 2700 TL çıkartarak, iki taksitte ödemeyi taahhüt etmiştir.
DHMİ’de yetkili ama etkisiz sendika, yaklaşık 10.500 çalışanın bulunduğu DHMİ’de, çalışanların daha fazla banka promosyonu alması için kılını kıpırdatmamış, binlerce DHMİ Çalışanının düşük bir banka promosyonu almasına neden olmuştur.
Bir tarafta, 10500 çalışanı bulunan ve etkisiz bir sendikanın yetkili olduğu DHMİ’de, iki taksitte ödenmek üzere 2700TL Banka Promosyonu alınırken, diğer tarafta 4600 çalışanın bulunduğu ve Türk Ulaşım-Sen’in yetkili olduğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında tek seferde 3000TL Banka Promosyonu alınmıştır.
Ortaya çıkan bu durumu, ulaşım çalışanlarının en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyoruz.
Yıllardır çalışanlarımızın hakkını savunamayan, yeni haklar elde etmek bir kenara mevcut haklarını koruyamayan etkisiz sendikaya artık yeter diyerek, yeni kazanımlar elde etmek ve mevcut hakları geliştirmek için tüm ulaşım çalışanı arkadaşlarımızı Türk Ulaşım-Sen çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.

Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir