MEMURLAR ER YADA GEÇ GERÇEKLERİ GÖRECEK, YETKİYİ EHLİNE VERECEKTİR.

MEMURLAR ER YADA GEÇ GERÇEKLERİ GÖRECEK, YETKİYİ EHLİNE VERECEKTİR.

332

 

10 YILDA SENDİKACILIK KÜLTÜRÜNÜ YOK SAYARAK, SENDİKACILIĞI DEĞERSİZLEŞTİRDİĞİNİZ GİBİ YETKİYİ DE SİZ DEĞERSİZLEŞTİRDİNİZ

Yetkili olduğu dönem boyunca kamu görevlilerinin hakları için tek bir basın açıklaması ve eylem yapmayan, toplu sözleşme masasını itibarsızlaştırarak kamu görevlilerine telafisi zor kayıplar yaşatan malum yapının genel başkanı, 2020 ve 2021 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme görüşmelerinin gerçekleştirilmesine az bir süre kala “Yetkili sendika ve konfederasyon olmak değerli ve önemli olmadığı gibi yetkili sendikanın üyesi olmanın da önemi ve değeri ne yazık ki yok” diyerek büyük bir itirafta bulunmuştur.

10 yıldır Yetkili Konfederasyon olarak, Toplu Sözleşme masasında oturanların Yetkili Sendika ve Konfederasyon olmanın değerli ve önemli olmadığını söylemek, yetkiye ve sendikacılığa hiçbir değer katmadıklarının aksine itibarsızlaştırdıklarının acı bir itirafıdır.

MEMURLAR ER YADA GEÇ GERÇEKLERİ GÖRECEK, YETKİYİ EHLİNE VERECEKTİR.

Layık olmadıkları halde elde ettikleri yetkiyi kullanan ama yıllardır bulundukları yere en küçük bir katkı sunamayanlar, bugün masadaki 10 yıllık hezimetlerine sorumlu arama derdine düşmüşlerdir. Ancak unutulan bir husus vardır. Bu hususta, bir gün mutlaka gerçeklerin görüleceği gerçeğidir.

Memurlarımız gerçeği görerek yetkiyi ehline verdiğinde, herkese sendikacılığın nasıl yapılacağını bir kere daha göstereceğiz.

Bizim kimseden korkacak, çekinecek, kapalı kapılar arkasında pazarlık yürütecek gizli gündemlerimiz yoktur.

BİZİM YERİMİZ, MEMURUN YANIDIR DÜSTURU İLE YETKİYE TALİBİZ…

Hak etmeyene verilen yetki, memurlara ekonomik ve sosyal yönden birçok kayıplar yaşatmıştır. Bu nedenle Ağustos ayında yapılacak Toplu Sözleşme görüşmeleri çok önemli bir hale gelmiştir.

Memurların, yeni hak kayıplarına tahammülü yoktur. O yüzden, Yetkiyi kaldıramadıklarını, süreci değersizleştirdiklerini açıkça itiraf eden ve kamu görevlileri adına verecek hiçbir şeyi, söyleyecek tek bir sözü, mücadele edecek en ufak bir gücü olmayan bu sözde sendikalara artık “Yeter” diyerek yetkiyi ehline vermenin “ZAMANI GELMİŞTİR”.

Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir