NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

Genel Başkanımız Mustafa Nurullah ALBAYRAK, KAMUTÜRK’ün yeni sayısında ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

“Ülkemiz yine zor bir dönemden geçiyor. Sevdamız, göz nurumuz, güzel ülkemizin bölünmesi, zayıflaması, büyümesinde ve kalkınmasında akamete uğraması için elinden geleni ardına koymayan iç ve dış mihraklar yine dümenin başına geçmiş gözüküyor.

40 yıldır ürettikleri-besleyip silahlandırdıkları terör örgütü ile deniyorlar, olmadı.

12 Eylül’de denediler, olmadı.

28 Şubat’ta denediler, olmadı.

15 Temmuz’da denediler, olmadı.

Bu kez ekonomik saldırı ile geliyorlar üstümüze.

Yine olmayacak.

Türkiye Kamu-Sen var olduğu sürece, büyük Türk Milleti var olduğu sürece, ülküsü Türkiye olan vatan sevdalıları var olduğu sürece yine başaramayacaklar.

Her türlü siyasi düşünce farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, ‘Mevzu bahis vatansa gerisi teferruat’’ şiarıyla devlet-millet el ele verip bu ekonomik saldırıyı da bertaraf edeceğiz evelAllah…

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak ‘sorumlu sendikacılık’ anlayışımız gereği bir yandan kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korurken, diğer yandan da ‘milli sendikacılık’ şiarımıza binaen vatanımızı, bayrağımızı ve ezanımızı müdafaa etmeye devam edeceğiz.

Türkiye Kamu-Sen olarak, ülkemize ilan edilen ‘ekonomik harb’e mukabele cihetiyle, ‘’Yerli Üretime Destek Kampanyası’’ başlattık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle, ‘’Türk malı kullanacağız böylece Türk parası Türk’ün diyarında kalacak.’’

Kıymetli KamuTürk okuyucuları…

Türk Milleti’nin tarihe altın harflerle nakşettiği 30 Ağustos Zaferi’ni büyük bir coşkuyla idrak ettik.

Yine Gazi Paşa’nın Amasya Genelgesi’ni açıklamasının ardından, I. Dünya Savaşı’ndan sonra ağır yara alan ve işgale uğrayan Türk topraklarını kurtarmak, Türk milletinin tam bağımsızlığını sağlamak amacıyla çareler aramak için seçilmiş ulus temsilcilerinin Sivas’ta bir araya geldiği Sivas Kongresi’nin sene-i devriyesinin hazzını bir kere daha yaşadık. Cumhuriyeti kuran şehir, benim de güzel memleketim Sivas’a selam olsun.

Kıymetli okuyucularımız…

Bu sayıda çalışma hayatına dair haberlerimizin yanı sıra yine Türk tarihi, Türk edebiyatı ve İslam tarihinden önemli sayfaları aralıyoruz.  Hazırladığımız haber ve dosyalar ile yaptığımız röportajları zevkle okuyacağınızı temenni ediyorum.

Köşe yazarlarımız sizler için yine her zaman ki gibi birbirinden çarpıcı konuları kaleme aldı.  Sözü daha fazla uzatmadan siz değerli okuyucularımızı dergimizin yeni sayısıyla baş başa bırakırken, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Sağlıcakla kalın…

Ne mutlu Türk’üm diyene…”

 

Mustafa Nurullah ALBAYRAK
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir