SGK’DAN KONFEDERASYONUMUZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

SGK’DAN KONFEDERASYONUMUZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı ve SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti.

MEHMET SELİM BAĞLI: TÜRKİYE KAMU-SEN ÇALIŞANLARININ YANINDA SAF TUTMAYI KENDİNE GÖREV EDİNMİŞ ÖNEMLİ BİR KURULUŞTUR

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, ziyaretinde, Konfederasyonumuzun 6. Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını dileyerek, Türkiye Kamu-Sen’i ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Konuşmasında sosyal güvenlik bilincinin topluma yerleştirilmesi için yapılan çalışmalara sendikaların katkısından  söz eden Bağlı, “Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu olarak gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye Kamu-Sen çalışanlarının sıkıntılarını çözmek için var gücüyle mücadele eden bir sivil toplum kuruluşudur. Bundan sonraki süreçte de memurlarımızın çalışma koşullarının düzeltilmesi için el birliğiyle mücadele vermeye devam edeceğiz. Sosyal güvenlik bilincinin oluşturulmasında, verdiğiniz değerli katkılardan ötürü de minnettarız. Tüm vatandaşlarımızın sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınmasını amaçlıyoruz.” dedi.

KAHVECİ: EK ÖDEMELER EMEKLİLİĞE YANSITILMALIDIR. 3600 EK GÖSTERGE İLE İLGİLİ YAPILACAK DÜZENLEMENİN TÜM ÇALIŞANLARI KAPSAMASI TALEBİMİZDEN VAZGEÇMİYORUZ

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı’ya nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “Toplumların geleceğe güvenle bakması için gelişmiş bir sosyal güvenlik sistemine ihtiyaç vardır.. Bununla birlikte daha iyi bir hizmet sunumunun yolu mutlu bir SGK çalışanından geçer” diyerek kurum çalışanlarının sıkıntılarının giderilmesinin önemine değindi.

Seçim döneminde çalışanları yakından ilgilendiren vaatlere de değinen Kahveci, “memurlar açısından büyük önem arz eden; döner sermaye, ek ödeme gibi maddi unsurların emekliliğe yansımasını sağlayacak düzenleme, çalışanları emekliliklerinde çok rahatlatacaktır. Bu yüzden bu konunun mutlaka çözülmesi gerekiyor. Bununla birlikte 3600 ek gösterge düzenlemesinin polisimiz, öğretmenlerimiz, hemşirelerimiz ve din görevlilerimiz yanında, tüm çalışanları kapsaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz  ” dedi.

Sosyal güvenlik açıklarının kapatılmasının, tüm çalışanların kayıt altına alınmasıyla mümkün olacağını ifade eden Genel Başkan Kahveci bunun için de kolay ulaşılabilir bir sosyal güvenlik sistemine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. “Sorunların çözümü noktasında SGK’nın ciddi bir gayret içerisinde olduğunu görmekten memnuniyet duymaktayız.” diyen Önder Kahveci, “Bu çerçevede Konfederasyonumuza yapılan ziyaretlerin ve karşılıklı görüş alışverişinin son derece yararlı olduğunu görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz,  Türkiye Kamu-Sen olarak SGK ile bugüne kadar hep diyalog içinde olduk, olmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından, heyetler günün anısına karşılıklı hediyeler sundular.

DSC_0766 DSC_0770

DSC_0774 DSC_0777

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir