KAMU TAŞERON ÇALIŞANLARI KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

KAMU TAŞERON ÇALIŞANLARI KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

Kamu Taşeron Çalışanları platformu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’yi Konfederasyon genel merkezinde ziyaret etti. Platformun Genel Başkanı Halit Önük ve beraberindeki heyet, taşeron çalışanların kadroya alınması ile ilgili Türkiye Kamu-Sen’in verdiği desteğe teşekkür etti.

Halit Önük, konuşmasının başında yeni seçilen Genel Başkan Önder Kahveci’yi ve Sendikalarımızın genel başkanlarını tebrik ederek başarılar diledi.   Türkiye Kamu-Sen’in başından beri kendilerinin yanında olduğunu vurgulayarak, “bize işçi sendikalarından daha çok destek verdiniz” dedi.  Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili yaşanan aksaklıklara ve sıkıntılara da değinen Önük, kadroya alınmayan KİT çalışanlarının da bu kapsama dahil edilmesi için Türkiye Kamu-Sen’den destek istedi.

Ziyaretçileri kabulünde konuşan Genel Başkan Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen’in iş güvencesi olmayan çalışma sistemlerine başından beri karşı olduğunu vurgulayarak  “sadece taşeron çalışma değil, sözleşmeli çalışma, kısmi zamanlı çalışma, vekil ebelik, vekil öğretmenlik, vekil hemşirelik gibi çalışma sistemleri bizim desteklemediğimiz sistemlerdir” dedi.

Kamu çalışma hayatında iş güvencesini yok sayan çalışma sistemlerinin devam ettiğine dikkat çeken Genel Başkan Önder Kahveci,  taşeronların kadroya alınmasının sendikaların önemli bir başarısı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Taşeron çalışma sisteminin Konfederasyon olarak hep karşısında durduk. Yaşanan aksaklıklara kayıtsız kalmadık.  Taşeronların kadroya geçirilmesiyle ilgili eksik kalan tarafları oldu. Kitlerde çalışan 60 bin çalışan hala kadroda değil. Sağlıkta da hizmet alımı vasıtasıyla çalışan taşeron firma çalışanları var. Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görüntüleme merkezlerinde böyle çalışanlarımız var. Şehir hastaneleri binlerce taşeron çalışan almaya başlandı. İnşallah eksik kalan taraflar tamamlanır. Güvencesiz çalışma sistemi gündemimizden çıkar.”

Kamunun daha sağlıklı yapılandırılması için mücadele etmeye devam edeceklerini ifade eden Genel Başkan Önder Kahveci, “ taşeron çalışma, sözleşmeli çalışma gibi iş güvencesini yok sayan çalışma sistemini asla kabul etmeyeceğiz” dedi.

Ziyarette, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Osman Eksert, Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı  Nurullah Albayrak, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, Türk Kültür Sanat Sen Genel Başkanı Uğur Yıldırım ve Türk Emekli Sen Genel Başkanı Osman Özdemir de hazır bulundu.

17414 17415 17416

 

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir