23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23N

Ulusal bağımsızlığa kavuştuğumuz ’23 Nisan 1920′ tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu günü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” diye nitelendirdiği Meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, bağımsızlığa ulaşma yolunda milletimizin kendi azim ve iradesine inanarak başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır.

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan Atatürk ; “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak!” demiştir.

Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımızın; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri en büyük isteğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü en derin saygı ve rahmetle anıyor, bu bayramın tüm dünya çocuklarının barış, refah ve huzur içerisinde yaşamasına vesile olması dileğiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir