8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

322

Kadınlar; yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren,  yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunandır.

Atalarımızdan devraldığımız kültürümüzde de kadın, hep baş tacı konumundadır. Mensup olduğumuz yüce dinimiz Cenneti annelerin ayakları altına sererken kadına hak ettiği kıymeti en yüksek şekilde ifade etmektedir.

Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir. Nitekim büyük önder Atatürk, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim’ diyemez” sözleriyle Anadolu kadının milli mücadelede oynadığı can alıcı rolü özetlemiştir.

Kadınlarımızı bu anlamlı gününde unutmamayı ve onların sevgi dolu anne yüreklerine sarılmayı borç biliyor; başta iş kolumuzda yer alan kurumlarda görev yapan tüm kadın arkadaşlarımızın ve  tüm kadınlarımızın “Dünya Kadınlar Günü”nü en içten duygularla kutlarız.

Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir